Zwierzęta w Danii

Dania to niewielki kraj położony w Europie w pobliżu Norwegii i Szwecji. Dania graniczy z Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym. Dania posiada ponad 400 wysp, a jej teren jest w większości płaski. Dania posiada tereny trawiaste, lasy i tundrę arktyczną. Ta różnorodność regionów geograficznych pozwala wielu zwierzętom na zamieszkanie w Danii.

Na obszarach zalesionych i trawiastych, łosie, jelenie, wilki oraz niedźwiedzie brunatne są pospolite. Inne zwierzęta wspólne dla Danii to europejski tchórz. Europejski kot polny jest spokrewniony z norką i jest zwierzęciem nocnym. Występuje w całej Europie i żywi się małymi zwierzętami i żabami.

Dania jest domem dla kilku zwierząt, które są unikalne dla Danii. Należą do nich m.in. pająk wilkołak szczękowy i sarna. Sarna jest mniejsza od większości gatunków jeleni i jest przystosowana do chłodniejszego klimatu Danii. Sarna jest najbardziej aktywna we wczesnych godzinach wieczornych i żyje w zalesionych obszarach Danii. Ten gatunek sarny został rozsławiony przez oryginalną wersję „Bambi”. W oryginalnej wersji tej opowieści Bambi był sarną.

Ponieważ Dania graniczy z Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym, wokół niej znajduje się wiele odmian życia morskiego. Dorsz, flądra, i węgorz to kilka odmian życia morskiego w Morzu Bałtyckim. W Morzu Północnym występuje również życie morskie, w skład którego wchodzą morsy i węgorze, wieloryby beluga. Wieloryb białogłowy pochodzi z zimniejszych mórz wokół Danii. Żyją w grupach, a dorosłe wieloryby belugi mają biały kolor.

Dania to zimniejszy kraj położony w północnej Europie. Graniczy ona z dwoma morzami i ma trzy odrębne obszary klimatyczne. W obrębie tych obszarów klimatycznych znajduje się wiele różnych zwierząt, które sprawiają, że Dania jest ich domem.

Author: daniapolska