Duńskie muzeum narodowe

Muzeum narodowe w Danii

Duńskie Muzeum Narodowe w Kopenhadze posiada wystawy z epoki kamienia, epoki wikingów, średniowiecza, renesansu i współczesnej historii Danii.

Muzeum Narodowe mieści się w Pałacu Książęcym, zbudowanym w latach 1743-44. Nie jest już używane przez rodzinę królewską, ale Wielka Sala nadal wydaje się wystarczająco elegancka, aby pasować do książąt i księżniczek. Galeria składa się z szerokiego korytarza, który łączył pokoje i sypialnie oraz zapewniał mnóstwo miejsca na wyśmienite rękodzieła. Stucco w suficie, panele i dębowa podłoga są uważane za oryginalne. Meble i piec pochodzą z początku XVIII w. Stałe kolekcje Muzeum Narodowe szczyci się bardzo dużą kolekcją etnograficzną, kolekcją klasycznych i bliskowschodnich antyków, kolekcją monet i medali oraz muzeum zabawek. Można również odwiedzić wiktoriańskie mieszkanie Klunkehjemmet, praktycznie niezmienione od 1890 roku. Należy pamiętać, że ma on inne godziny otwarcia.

Po latach rekonstrukcji, wystawa o duńskim antyku została ponownie otwarta, w tym wybitne skarby narodowe, takie jak ponad 3000 lat temu Sun Chariot, Bronze Age Egtved Girl oraz niesamowita kolekcja znalezisk archeologicznych z epoki wikingów, z których wiele nigdy wcześniej nie zostało pokazanych na wystawie.

Inną intrygującą atrakcją jest Huldremose Woman, której dobrze zachowane szczątki szacuje się na pierwszą dekadę pierwszego wieku naszej ery.

Muzeum dla dzieci i wycieczki z przewodnikiemJedną z sekcji poświęconej w szczególności bardzo młodemu zwiedzającemu muzeum jest Muzeum dla dzieci. Jaka była szkoła Twojej prababci? Wypróbuj wycieczkę statkiem Wikingów, jak wyglądała kuchnia w średniowieczu? Podziwiaj piękne kolory i poczuj gładki jedwab w sklepie z Pakistanu.

Możesz zwiedzić muzeum w ciągu godziny z własnym przewodnikiem. Należą do nich: The History Tour of Denmark, The Family Tour i The Tour around the World. W lipcu, sierpniu i wrześniu odbywają się wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim.

Restauracja SMÖR jest warta odwiedzenia.

Oprócz kawiarni i sklepu muzealnego, muzeum jest domem dla doskonałej restauracji SMÖR. Znajdziesz tu duńskie klasyki, takie jak smørrebrød (kanapki z otwartą twarzą) z nowym skrętem. W weekendy można wypróbować w Muzeum Narodowym ogromny stół z ciasteczkami, na którym można znaleźć wszystko, czego można sobie życzyć. Restauracja skupia się na lokalnych, przyprawionych składnikach i zrównoważonym rozwoju. Odwiedzając kawiarnię, sklep lub restaurację nie trzeba wchodzić do niej.  

Author: daniapolska

Dodaj komentarz