Park jeleni

Jeleń

Krótka podróż na północ od Kopenhagi zabierze Cię do Dyrehaven, wspaniałego lasu, który wydaje się daleki od świateł miasta i hałasu ulicznego.

Chcesz cieszyć się spokojnym spacerem w pięknej okolicy i wypełnić płuca świeżym, nordyckim powietrzem? Wtedy Dyrehaven w North Sealand jest właśnie właściwym miejscem dla Ciebie. Dyrehaven, co dosłownie oznacza „park jeleni”, to naturalny kurort pełen bujnych lasów, małych jezior i szerokich, otwartych krajobrazów. Jak sama nazwa może ujawnić, Dyrehaven słynie z ponad 2000 jeleni, które zamieszkują park, a na pewno natkniesz się na stado wypasanych jeleni w drodze do parku.

Przez cały rok park jest dobrze odwiedzany przez ludzi, którzy udają się na zielone wzgórza na pikniki, jogging, jazdę na rowerze i jazdę konną. Jeśli chcesz, możesz nawet zwiedzić te tereny w majestatycznym powozie konnym.

Oprócz pięknego krajobrazu Dyrehaven ma również bogatą historię sięgającą setek lat wstecz. W 2015 roku Dyrehaven została uznana za część światowego dziedzictwa UNESCO jako część krajobrazu par force, który niegdyś był wykorzystywany do polowań przez duńską rodzinę królewską.

Park został stworzony do polowań z psami, dlatego też drogi są połączone systemami szlaków w kształcie gwiazdy, co ułatwia myśliwym śledzenie psów. Spacerując po parku, należy pamiętać o przejściu obok Ermitażu, olśniewającej chaty myśliwskiej króla w samym sercu parku.

Jeśli przerwa w życiu miasta brzmi dobrze, Dyrehaven jest tylko 20 minut jazdy pociągiem od centrum Kopenhagi. Wystarczy wsiąść do pociągu na stację Klampenborg, możesz złapać jeden z każdej stacji kolejowej w centrum.

Author: daniapolska

Dodaj komentarz