Parki rozrywki w Danii

Dania jest znana z różnorodności i ilości parków rozrywki, które jest gospodarzem. Niezależnie od tego, czy są to parki tematyczne, parki wodne czy też parki aktywności, można znaleźć je wszystkie. Niektóre parki rozrywki w Danii zajęły wysokie miejsce na liście „najlepszych w Europie”.

Tivoli Ogrody

Jeśli jesteś w Kopenhadze, musisz zaplanować wizytę w parku rozrywki Tivoli Gardens, położonym blisko ratusza i niedaleko dworca głównego. Tivoli sięga 1843 roku i od tego czasu stało się wielką narodową i międzynarodową atrakcją, którą odwiedził nawet sam Walt Disney. Park ma coś dla wszystkich pokoleń i zamienia się w tę bajkową atrakcję nocą, kiedy jest oświetlony. Dla każdego, którego filiżanka herbaty to roller coastery, najstarsza przejażdżka Tivoli z 1914 r., drewniany Roller Coaster, jest jedną z siedmiu kolejki górskiej na świecie, która podczas każdej przejażdżki ma na pokładzie „hamulcowego”.

Piękno Tivoli polega na tym, że zmienia się ono w zależności od pory roku. Dzięki temu można cieszyć się jego urokami w ciepłe letnie dni, ale także uzyskać przytulny w okresie zimowym z wszystkimi dekoracjami i świątecznymi świętami Bożego Narodzenia.

Legoland

Legoland jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych parków rozrywki na świecie, a co za tym idzie, do pewnego stopnia popularną atrakcją turystyczną. Znajduje się w północnym mieście Billund. W skład parku wchodzi wszystko, od rollercoasterów i zwierząt LEGO po nowy dodatek do parku z okazji 50-lecia jego istnienia, czyli kajak LEGO.

Fårup Sommerland

Fårup Sommerland została wybrana jako drugi najlepszy park rozrywki w Europie w 2015 r. i przez trzy lata z rzędu. Znajduje się w północnej Jutlandii, niedaleko miasta Løkken i Blockhus. Fårup ma największy „świat wodny” w Danii, ale także ogromną ilość atrakcji dla młodego pokolenia. Ten park rozrywki jest wspaniały, ponieważ oferuje coś dla wszystkich członków rodziny i znajduje się obok lasu, co sprawia, że jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę na świeżym powietrzu. Nowym elementem parku w 2018 roku jest Wyspa Golfa składająca się z 12 dołków, odpowiednia dla całej rodziny i wszystkich poziomów. Park znany jest również z kina 4D, które można podziwiać po przejażdżkach wodnych wraz z bezpłatnym grillem.

BonBon Land

BonBon Land znajduje się 100 km od Kopenhagi, w Zelandii. Podobnie jak wiele innych parków rozrywki w Danii, BonBon Land jest bardzo rodzinnie zorientowany, ponieważ podoba się nie tylko młodemu tłumowi, ale także dorosłym; od od odważnego Cowboy City i wielu przejażdżek na rolkach, po zajęcia na wodzie w lecie, w Pelle Piratsprøjt. Dla tych, którzy szukają adrenaliny, wypróbuj Svend Svingarm swing ride, skręcając z prędkością 115km/h i 44 metry w górę. Mapa parku podzielona jest na wiele kategorii: cicha, ruchoma, dzika i ekstremalna.

Author: daniapolska

Dodaj komentarz