Piękno Kopenhagi

Dania jest uważana za najszczęśliwszy kraj na świecie. Nie jestem jeszcze pewien, czy można to zobaczyć w ludziach, których się tam spotyka, ale to miasto na pewno ma to coś. Urok, atmosfera. Może to z powodu pięknych kanałów przechodzących przez miasto. Albo zapierająca dech w piersiach architektura. Żywe kolory budynków w Nyhavn. A może jest to zimny, nordycki wiatr, po którym następuje przyjemne ciepło w sercu.

Kopenhaga znajduje się na wyspie, oddzielonej od Szwecji tylko pięknym mostem, otoczonej zimnym morzem Bałtyckim. Na początku X wieku miasto to i część świata, w której się znajduje, była domem słynnych Wikingów. Teraz jest to dom wielu pięknych zabytków, takich jak posąg Małej Syrenki, ogrody Tivoli lub wiele jego zamków i pałaców. Jego architektura jest mieszanką starego i nowoczesnego, co tworzy niesamowitą symbiozę. Jedynym minusem tego miasta jest to, że jest zimno. Wierzę, że nie będzie zimno dla wszystkich. Oferuje też naprawdę ładne plaże, których niestety nie miałem okazji zobaczyć. Ale w każdym razie, kiedy tam po raz pierwszy pojechałem, nie miałem żadnych wielkich oczekiwań. I muszę przyznać, że bardzo się myliłem.

Kopenhaga ma wiele do zaoferowania. Przytulne kawiarnie i wyszukane restauracje. Architektura, parki, woda. Wiele sklepów, w których można wydać pieniądze. Kopenhaga jest szalenie droga. Przyjrzyjmy się bliżej widokom, które najbardziej mi się podobają i jestem pewien, że nie popełnisz błędu jadąc tam.

Nyhavn

Nyhavn jest z pewnością najbardziej sfotografowanym miejscem w Kopenhadze. Cóż, rozumiem, to jest piękne. Obydwie części kanału wyłożone są kolorowymi domami, kawiarniami i ludźmi cieszącymi się promieniami słońca, które nie są tak powszechne w Danii. Widziałem Nyhavn zarówno w deszczową, jak i słoneczną pogodę i uwierzcie mi, to jedno z tych małych miejsc, które nie traci żadnego uroku w deszczu czy brzydkiej pogodzie. Niektóre z najstarszych domów pochodzą z końca XVII wieku i mieszkał tu również słynny duński pisarz Hans Christian Andersen, w domu nr 67.

Rosenborg Slot

To piękne zielone miejsce jest najstarszym ogrodem królewskim w kraju. A zamek Rosenborg jest nie tylko niesamowity, ale także domem dla duńskich klejnotów królewskich. Lwy pilnujące wejścia do Rosenborga są naturalnej wielkości!

Marmorkirken

Mam pasję do kościołów i ten jest zdecydowanie najładniejszy w Kopenhadze. Nie możesz tego przegapić, gdy idziesz do Amalienborg, domu duńskiej rodziny królewskiej.

Christiania

Jest to samozwańcza dzielnica w Kopenhadze, uważająca się za inną niż reszta miasta. I naprawdę tak jest. Christiania słynie z otwartego handlu marihuaną. Po prostu idź i zobacz.

Tivoli

Tivoli to park rozrywki w samym sercu Kopenhagi, ale oferuje o wiele więcej. Jest to drugi najstarszy wciąż działający park rozrywki na świecie, otwarty w 1843 roku. Dla mnie wieczorna data w Tivoli, oglądanie pokazu świateł na wodzie i fajerwerki było jedną z najlepszych w historii i gorąco polecam]. Wystarczy przejść się uliczkami w tym pięknym parku i cieszyć się jego wspaniałą atmosferą.

Z większości części Europy loty do tego niesamowitego północnego miasta są dość tanie. To piękne miasto jest na tyle małe, że można spacerować od jednej atrakcji do drugiej, jednocześnie ciesząc się jego atmosferą. Idź i ciesz się swoim uściskiem, jak nazywają to Duńczycy ciepłą i przytulną atmosferą.

Jeśli poszukujesz innego rodzaju transportu np. busy Polska-Dania to wejdź na stronę: http://tomexprzewozy.pl

Author: daniapolska

Dodaj komentarz