Top 10 dziwnych duńskich zwyczajów

Duńczycy mogą wyglądać normalnie dla zwykłego cudzoziemca. Myją zęby rano i w nocy, chodzą ze swoimi psami po pracy. Ale spójrz jeszcze raz – ci ludzie są dziwni. Oto wyliczenie dziesięciu rzeczy, które robią Duńczycy, które są całkowicie szalone.

1. Śniadanie mistrzów

Matka zawsze mówi, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Ale co by powiedziała, gdyby wiedziała o duńskiej tradycji bycia trochę pijanym o 9 rano? Niektórzy Duńczycy piją gruby brązowy napój o nazwie Gammel Dansk z ich rugbrød (chleb żytni, ed.) i kawę w większości przypadków rano. Wierzą również, że Gammel Dansk może wyleczyć niektóre powszechne choroby. Jest to mocny, gorzki likier z 29 ziół, przypraw i kwiatów, ale przepis jest utrzymywany w tajemnicy. Z tym, jak smakuje, może nie będziesz chciał wiedzieć, co tam jest!

2. J-Day

Jakby Duńczycy potrzebowali kolejnej wymówki, jest dzień J. J oznacza „Juleøl” i jest to święto, które oznacza stuknięcie specjalnego, świątecznego piwa. Wozy ciągnięte przez konie prowadzą beczki z piwem w całym mieście, a Duńczycy noszą niebieskie kapelusze z futerkiem na nich. Tegoroczny dzień J jest 5 listopada, więc jeśli weźmiesz udział w tym dziwnym święcie, pamiętaj, aby trenować picie piwa – większość z nich zawiera około 5,7 procent alkoholu!

3. Nietoperze: nie można z nimi żyć, ale nie waż się żyć bez nich.

W Danii nietoperze lub flagermus, jak je nazywają, są chronione prawem. To znaczy, że nie możesz skrzywdzić ani zabić nietoperza. Jeśli nietoperze wejdą do twojego domu i nie wyjdą, nie możesz ich otruć ani skrzywdzić. Rodzina w Danii musiała raz wyprowadzić się z domu na rok, ponieważ nie mogła mieszkać z nietoperzami, a także nie mogła ich wydostać. Pewnie nigdy nie sądzili, że 3-calowy szczur ze skrzydłami ukradnie ich dom.

3. Honk, jeśli kochasz pracujący samochód.

Duńskie prawo nakazuje, aby przy każdym uruchomieniu samochodu sprawdzić, czy działa on prawidłowo. Osiąga się to poprzez sprawdzenie przerw, świateł, sterowania i, o tak, trąbienie klaksonu samochodu.

4. Nigdy nie przekraczaj czerwonego światła.

Możesz zobaczyć Duńczyków czekających przed przejściem dla pieszych, gdy światło zmienia kolor na żółty, ale nie są oni głupcami. Nazwij ich oszczędni – grzywna za przekroczenie czerwonego światła na rowerze wynosi około 500 DKK.

5. Płyń z duchem Wikingów.

Duńczycy używają prawie zamrożoną wodę oceanu, tak jak ich przodkowie Wikingowie. Może nie są w stanie poczuć swoich kończyn, ale wyglądają autentycznie.

6. Hot dog z ogórkami

Wszyscy w Danii wiedzą, że hot dogi są tu bardzo popularnym jedzeniem. Na powierzchni hot-doga wszystko wygląda normalnie. Masz smażoną cebulę, ketchup. Ale pod wspólnymi przyprawami leży coś naprawdę dziwnego. Ogórki. Kiszone ogórki.

7. Sesja terapii rowerowej z dzwonkiem

Jechać dowolną ulicą Kopenhagi, a usłyszysz symfonię dzwonów rowerowych. Nie bój się jednak – to tylko odgłosy stresu i lęków podnoszone z ramion wielu zaniepokojonych Duńczyków w ruchu drogowym. Dzwoniące dzwonki rowerowe to powszechna forma łagodzenia stresu dla duńskich rowerzystów. Więc jeśli uważasz, że ktoś za tobą irytuje się tobą, pomyśl jeszcze raz. Może po prostu dzwoni, żeby poczuć się lepiej. Wielu Duńczyków wyjeżdża nawet pociągiem poza miasta i jeździ na rowerze przez przyrodę, dzięki czemu mogą swobodnie dzwonić bez rozpraszania i niepokoju innych.

8. Wiesz wszystko o rodzinie królewskiej?

Duńska rodzina królewska to nie tylko gwiazdy, ale i półbogowie w Danii. Istnieją strony internetowe poświęcone tym zagadnieniom, programy telewizyjne, a nawet czasopisma poświęcone wyłącznie duńskiej królowej, książęcej konsorcjum, książętom, księżniczkom i księżniczkom koronnym. Mary, duńska księżniczka koronna, niegdyś australijska, jest jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie, więc wiele innych gazet, magazynów i stron internetowych opisuje to, co nosi na różnych imprezach.

9. Pozwól, by twoje prawdziwe kolory błyszczały. Ale trzymaj je w ukryciu.

Duma narodowa jest dobra….dopóki jest duńska. Duńczycy nakazują, aby w kraju nie pływać pod żadną inną banderą niż Dannebrog.

Author: daniapolska

Dodaj komentarz