Moena – jeden z najpiękniejszych kurortów

Moena jest jednym z najpiękniejszych górskich kurortów w Europie. Położony w Trydencie, w samym sercu Dolomitów, jest pięknym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku.

W miesiącach zimowych zapewnia dostęp do doskonałych tras zjazdowych w regionie. Wiosną i latem, jest to fantastyczny punkt wyjścia do rozkoszowania się najpiękniejszymi wędrówkami w Dolomitach i dostępu do najlepszych punktów widokowych w regionie, takich jak Sass Pordoi, gdzie łatwy przejazd kolejką linową prowadzi aż do góry, aby goście mogli docenić zapierające dech w piersiach widoki na Dolomity.

Sama miejscowość jest przyjemnym miejscem do zwiedzania i spacerów. Jest bardzo mały, z nie więcej niż 2500 osobami regularnie mieszkającymi na jego terenie, ale może być zajęty przez turystów. Historyczne centrum to labirynt wąskich, pięknych alejek – najmilszym terenem są tureckie kwatery, nazwane na cześć legendy, według której zaginiony osmański żołnierz znalazł się w okolicy i postanowił tam zamieszkać.

Jest tu mnóstwo małych lokalnych sklepów, pysznych restauracji i wielu piekarni, w których można spróbować wszystkich lokalnych specjałów, zwłaszcza słynnego regionalnego strudla jabłkowego. Atmosfera jest osobliwa i zrelaksowana. To idealne miejsce na spędzenie kilku dni!

Author: daniapolska

Dodaj komentarz