Muzea w Kopenhadze

Sępy kulturowe znajdą w Kopenhadze dużo miejsca, w którym mogą zatopić swoje pazury. Oprócz renomowanych zespołów operowych i baletowych, stolica Danii może pochwalić się wieloma wybitnymi muzeami i galeriami, a także oferuje bogate zbiory dla miłośników sztuki i designu.

Spektakularne nadmorskie położenie i bijąca światowe rekordy kolekcja malarstwa i rzeźby sprawiają, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Luizjanie pozostaje najgorętszym biletem w mieście – i być może najlepszą rzeczą, jaką można zrobić tutaj na pełnym etacie. Jednak w męczący dzień nic nie pobije moczenia się po galeriach Statens Museum for Kunst czy odkrywania zdumiewającej kolekcji antyków Ny Carlsberg Glyptotek (i ostatniego piętra poświęconego brązom Degas).

Spoglądaj jednak poza granice wagi ciężkiej, a znajdziesz tu wiele równie niezwykłych instytucji kulturalnych. Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się, jacy byli naprawdę Wikingowie, odkryć wpływ duńskiego designu, czy też poznać twórczość największego duńskiego artysty, w Kopenhadze znajdziesz muzeum dla siebie. Czujesz się dziwnie po tej całej sztuce, historii i historii sztuki? Mówimy to prosto do jednej z najlepszych według nas restauracji w Kopenhadze.

Author: daniapolska