5 jednodniowych wycieczek po Europie

Europa to coś więcej niż tylko piękne miasta i fascynująca historia. Posiada również jedne z najlepszych terenów do uprawiania turystyki pieszej na świecie. Ekscytujące klify, poruszające widoki i ciągle zmieniające się krajobrazy sprawiają, że spacery są niesamowite zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych trekkerów. Większość z nich jest również łatwo dostępna z pobliskich miast, a z przepustką kolejową w ręku będziesz w stanie zbliżyć się do szlaku i wyruszyć na pustynię z niewielką ilością planowania. Oto pięć najlepszych miast na jednodniowe wycieczki po Europie.

Poprad, Słowacja

Wysokie Tatry rozciągają się na granicy polsko-słowackiej. Na szczyt tych dramatycznych szczytów można dotrzeć z każdego z tych krajów. Poprad to małe miasteczko po słowackiej stronie gór.Oferuje łatwy dostęp do szerokiej gamy niesamowitych wycieczek. Udaj się do Parku Narodowego Tatry Wysokie na północ od Popradu, aby wybrać najlepsze trasy. Od łatwych spacerów po całodzienne wycieczki techniczne.

Jednodniowa wycieczka: Szczyt Krivan w Tatrach Zachodnich jest jedną z najbardziej popularnych wędrówek wśród Słowaków i oferuje ambitny, ale malowniczo dramatyczny spacer na wysokość nieco poniżej 2500 metrów.

Stavanger, Norwegia

Norwegia nie jest obca pięknu krajobrazu. Są dziesiątki słynnych krótkich wycieczek po całym kraju. Ale jej najsłynniejsza krótka wędrówka, Pulpit Rock, oferuje wspaniałe widoki z żołądka i spektakularne możliwości fotografowania. Ta pionowa ściana klifu przyciąga co roku tysiące turystów. Do dotarcia do niego potrzebny jest prom i przejażdżka autobusem z najbliższego miasta, ale nie pozwól, aby cię to zniechęciło – krótki 2-4 godzinny spacer powrotny regularnie plasuje się na pierwszym miejscu wśród odwiedzających Europę.

Jednodniowa wycieczka: Wędruj do Pulpit Rock i daj napiwek – to doświadczenie, którego szybko nie zapomnisz.

Jezioro Bohinj, Słowenia

Podczas gdy wielu ludzi lubi Szwajcarię, Włochy i Austrię na dramatyczne górskie wędrówki, wielu podróżnych zapomina, że malowniczy kraj Słowenii jest jednym z najpiękniejszych miejsc na kontynencie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają jednodniowych wycieczek po Europie. W całym kraju jest mnóstwo szlaków turystycznych, ale idylliczny Bohinj jest idealnym punktem wyjścia do malowniczych spacerów po Alpach Juliańskich. Ludzie często nazywają ją piękniejszą wersją pobliskiego jeziora Bled. To może wydawać się hiperboliczne, dopóki nie spojrzysz na ten dziewiczy kawałek słoweńskiej pustyni.

Jednodniowa wycieczka: Spacer na najwyższy szczyt na południe od jeziora Bohinj, Rodica, jest szczególnie malowniczy. Choć długi na około 6 godzin, oferuje stale zmieniające się widoki na spektakularne krajobrazy.

Zillertal, Austria

Austria jest jednym z najlepszych krajów na długie i jednodniowe wycieczki po Europie. W górach znajduje się kilka pięknych małych miasteczek, do których można łatwo dojechać pociągiem. Zillertal jest jednym z nich – jest boleśnie malowniczy i nadaje nazwę otaczającym go Alpom Zillertalskim. Znajduje się tu 1400 km szlaków, na wszystkich poziomach zaawansowania, a góry i rzeki karmione śniegiem sprawiają, że są to piękne, malownicze spacery i wędrówki.

Wycieczka jednodniowa: Wyzwanie z blisko 2000-metrową wędrówką na Hippach. Zabierze Cię on wzdłuż pięknych widoków na Alpy Zillertalskie, a następnie przez chaty górskie, B&Bs i tradycyjne austriackie mieszkania.

Lauterbrunnen, Szwajcaria

Wydaje się, że z doliny Lauterbrunnen warto wybrać się na dożywotnie spacery i wędrówki. Mały kawałek szwajcarskiego nieba znajduje się u podnóża pozornie nieprzejezdnych klifów. Po wyruszeniu w trasę znajdziecie rozległą sieć dobrze utrzymanych ścieżek, które oferują jedne z najbardziej dramatycznych widoków na ośnieżone szczyty, dziewicze pola, turkusowe, naśnieżane jeziora i wodospady wysokogórskie. Kiedy będzie ciężko, możesz mieć szczęście natknąć się na piękną, tradycyjną chatę górską, gdzie możesz napić się gorącej czekolady z widokiem na najbardziej surrealistyczne widoki.

Jednodniowa wycieczka: Wędrówka z doliny Lauterbrunnen na szczyt Schilthorn nie jest dla osób o słabym sercu, ale ciągle zmieniające się widoki są warte wysiłku dla doświadczonego wędrowca. Jeśli wysokość i odległość są lepsze od Ciebie, zawsze możesz zjechać z powrotem na gondolę na rozsądniejszą wysokość.

Author: daniapolska

Dodaj komentarz