Znane marki głośnikowe

Dzisiaj omówimy trzy słynne duńskie marki głośników w części drugiej naszej trzyczęściowej serii słynnych marek głośników. Omówimy pokrótce historię i kluczowe osiągnięcia tych fantastycznych firm produkujących głośniki. Duńskie marki głośników Dynaudio, Dali i Jamo wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, doskonałym wykonaniem i wyjątkowym odtwarzaniem muzyki.

Założona w 1977 roku Dynaudio początkowo składała się z kilku inżynierów i personelu badawczo-rozwojowego. Dynaudio szczyci się wyjątkową preferencją dla muzyki i twierdzi, że nawet najwyższej jakości głośniki w czasie narodzin firmy nie zdołały przywrócić prawdziwego brzmienia nagranej muzyki.Wystarczyło tylko trzy lata, aby Dynaudio stała się głównym graczem w branży głośnikowej z powszechnie uznanym produktem. Do 1984 roku opracowano nowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i Dynaudio wprowadziła serię Compound. Seria Compound została wykonana z litej płyty pilśniowej HDF (high density fiberboard) owiniętej wykwintną okładziną z naturalnego drewna.  W poszukiwaniu najwyższej jakości obudów Dynaudio zbudowało własny sprzęt produkcyjny, aby produkować wysokiej jakości, meblowe obudowy głośnikowe zgodnie z duńskimi tradycjami artystycznymi.  W kolekcji znalazły się głośniki półkowe Compound 2 i Compound 3 oraz głośniki podłogowe Compound 4 i Compound 5. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Dynaudio!

Peter Lyngdorf założył Dali, czyli duńską firmę Audiophile Loudspeaker Industries w 1983 roku. Peter zdobył doświadczenie w branży głośnikowej pod koniec lat 70-tych, zakładając sieci handlowe Hifi Klubben w północnej Europie. Te sieci handlowe sprzedawały różne znane marki głośników i stały się największą siecią sklepów detalicznych z głośnikami w północnej Europie. Dali zdobył kilka wyróżnień i nagród branżowych, w tym nagrodę European Absolute Sound 2004 Golden Ear Award. Flagowa seria MEGALINE firmy Daliâs została pierwotnie opracowana jako jednorazowa wizytówka na wystawach. Stojąc na zdumiewającej wysokości 91 cali, te głośniki wieżowe zrobiły wrażenie na wszystkich, którzy się z nimi zetknęli i wkrótce zostały wprowadzone do produkcji ze względu na zapotrzebowanie społeczne. Dali nadal produkuje znakomite głośniki, od niedrogich po audiofilskie.

Duńska marka głośników Jamo narodziła się w 1966 roku w kurniku budowniczego Prebena Jacobsena. Dwa lata później dołączył do niego szwagier Julius Mortensen, tworząc Jamo. Do 1978 roku Jamo wyprodukował milion głośników Jamo. Jamo jest obecnie największym producentem głośników w Europie i jednym z trzech największych na świecie. Z w pełni skomputeryzowanym zakładem produkcyjnym, Jamo produkuje ponad milion głośników rocznie, które sprzedają się w ponad 80 krajach na całym świecie w kilku kategoriach, w tym w kinie domowym i profesjonalnej transmisji.

Jamo jest zaangażowane w tworzenie głośników o doskonałej zdolności do odtwarzania muzyki o pięknym i eleganckim wyglądzie, który sprawił, że są one requtacją głosu doskonałości. Produkty Jamo wnoszą poczucie nordyckiego stylu z modnym i nowoczesnym wzornictwem. Jednym z godnych uwagi modeli jest flagowy głośnik podłogowy Oriel. Każdy podłogowy głośnik stojący Oriel ma 70 cali wysokości i waży 158 funtów, a jego pasmo przenoszenia wynosi 20-22 kHz i został najlepiej zaprojektowany na letnich targach CES w Chicago w 1991 roku. Niektóre z tych bardzo dużych głośników można przypisać betonowej podstawie z kolcami. Dzięki Orielowi i ponad 100 innym modelom głośników Jamo, ich Jamo jest odpowiedzią dla każdego.

Imponujące i nowoczesne wzornictwo tych duńskich firm głośnikowych wnosi do świata kina domowego poczucie mody i stylu. Ich szczegółowość wykonania i znakomite odtwarzanie muzyki sprawiły, że głośniki te należą do światowej klasy kategorii głośników. Sprawdźcie w przyszłym tygodniu, jak zagłębiamy się w amerykańskie marki głośników, takie jak JBL, Klipsch, BOSE, INFINITY i Wasze prawdziwe Aperion Audio.

Author: daniapolska