5 najlepszych podróży kolejowych w Europie

Rauma Line od Dombås do Åndalsnes (Norwegia)

Ciesz się rewelacyjnymi widokami na wysokie szczyty, poszarpane ściany skalne i stoki górskie, prowadzące na płaskowyże. Najwyższa prostopadła ściana skalna Europy znajduje się w Trollveggen, a pięknie wygięty most Kyllinga w pobliżu Vermy.

Bergen Line z Flåm pomiędzy Oslo i Bergen (Norwegia)

Przejechać przez skaliste krajobrazy górskie i przez piękną płaskowyż Hardangervidda do najwyższej stacji w Norwegii, Finse (1222m), w tej inspirującej podróży pociągiem. Z Myrdal do Flåm idziesz prosto na najbardziej stromą linię kolejową na świecie.

West Highland Line, Fort William do Mallaig (Szkocja)

Jest to z pewnością jedna z tras widokowych: chropowate wyżyny i izolowane lochy, błyski linii brzegowej, Ben Nevis (najwyższa góra w Wielkiej Brytanii) i spektakularne widoki z wiaduktu w Glenfinnan. Linia i pociąg parowy są tak łatwe w obsłudze, że pojawiają się jako Hogwart’s Express w filmach Harry’ego Pottera. Nie przegap smacznych owoców morza w Mallaig.

Bernina Express pomiędzy Chur i Tirano (Szwajcaria i Włochy)

Zrelaksuj się za oknami panoramicznymi i rozkoszuj się spektakularnymi widokami alpejskimi łączącymi północną i południową Europę. Trasa biegnie wzdłuż dwóch linii wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa, Albula i Bernina, a także przeszukuje lodowce w Szwajcarii i palmy we Włoszech.

Cinque Terre między Levanto a La Spezia (Włochy)

Pięć kolorowych, rustykalnych wiosek nadaje temu 18-kilometrowemu pasowi nierównego wybrzeża jego nazwę, wypełnionego klifami wpadającymi w obrazkowo-pocztówkowe turkusowe Morze Liguryjskie, winnice bukoliczne i gaje oliwne. Pociągi regionalne zatrzymują się we wszystkich pięciu wioskach. Nie przegap spaceru ścieżką pomiędzy miastami, ciesząc się nadmorską błogością.

Author: daniapolska

Dodaj komentarz